Wsłuchaj się w szum morza, doznaj energii miast, nasyć się kolorami natury, wyzwól wyobraźnię odkrywcy

Posted on 08/01/2018 11:29am

Delikatny piasek, parasol i leżak... Powoli przychodzi letnia pora. Aura wakacyjnego relaksu sprawia, że coraz chętniej myślimy gdzie jechać nad morze? Polska to kraj zdumiewający, obdarowany cudownymi i różnorodnymi krajobrazami.
zobacz serwis www
Author: Robert Linsdell
Source: http://www.flickr.com
Nie mniej jednak z letnim wypoczynkiem z pewnością najbardziej kojarzy nam się Bałtyk (zobacz stronę www). Najważniejszym magnesem ściągającym turystów na północ Polski jest Bałtyk- jacht (przejdź do strony) żaglowy. Największa liczba rodaków decyduje się na spędzenie wakacji na piaszczystych plażach nagrzewanych letnim słońcem. Popularna w Polsce kraina turystyczna, rok rocznie zachwyca swoimi walorami turystów, którzy podejmują decyzję o wypoczynku nad Morzem Bałtyckim. Turystów przyciąga niesamowity klimat i czyste powietrze nasiąknięte leczniczym jodem.

Z każdej przystani możemy wypłynąć w morze połowić ryby lub wynajmować odpowiedni sprzęt do uprawiania wszelkich sportów wodnych. Całe wybrzeże proponuje ogromną paletę sportów nadających się do uprawiania w każdym momencie. Za serce sportów wodnych uznaje się Sopot, w którym organizuje się wiele imprez sportowo-rekreacyjnych, wśród których najlepiej postrzegane są Mistrzostwa Świata w Żeglarstwie, Puchar Bałtyku w Windsurfingu czy Triathlon Sopocki. Z powodzeniem można pływać jachtami, skuterami wodnymi, katamaranami czy stanąć do walki z wiatrem na kitesurfingu- czytaj tu. Nie sposób przegapić ciekawych atrakcji, które systematycznie pojawiają się w dużych aglomeracjach Wybrzeża Bałtyku. Wyliczyć można chociażby przeprowadzany w Szczecinie Festiwal Sztuki Wizualnej, Festiwal Artystów Ulicy czy Festiwal Ogni Sztucznych.nad Bałtykiem
Author: Jörg Schubert
Source: http://www.flickr.com
Interesujący jest również Międzynarodowy Zlot Miłośników Czasów Średniowiecznych na wyspie Wolin, Dni Morza i Festiwal Gwiazd oraz Morski Jarmark w Międzyzdrojach. Polskie pobrzeże Bałtyku uznawane jest za jedno z urokliwszych w Europie. Ochoczo wybierane przez rodaków, którzy odnajdą tam prześliczne, szerokie i piaszczyste plaże z drobnym, żółtym piaskiem. Przy każdym większym uzdrowisku, znajdują się kilometry obszernych plaż, na których odszukanie zacisznego miejsca nie stanowi problemu, wystarczy tylko unikać głównych wejść na plaże. Przy głównych trasach łączących poszczególne uzdrowiska rozmieszczone są miejsca do parkowania i wytyczone ścieżki, którymi można dostać się na dzikie plaże, gdzie nie ma tłumów, zgiełku i opalanie w luźnej atmosferze jest bardzo przyjemne.

Tags: klimat, plaże, Bałtyk, wybrzeże