Na wczasowiczów oczekują pokoje Legnica, w których można odpocząć po zwiedzaniu

Posted on 12/10/2017 3:14pm

Legnica łączona jest przeważnie z miejscem niemal półwiecznego stacjonowania wojsk radzieckich. Jak każde większe miasto w Polsce, ma własną, charakterystyczną i szczególną przeszłość. Jej przejawy odkrywamy w układzie urbanistycznym, zabytkowych obiektach.


Na przestrzeni stuleci miasto to dużo doświadczyło. Od toczących się wojen, po zarazy i katastrofy. Pomimo wielorakich przeciwności w Legnicy uchowało się mnóstwo obiektów architektury zabytkowej. Reprezentowane są prądy od późnoromańskiego do modernizmu. Średniowieczne zabytki, detale murów obronnych z dwiema wieżami. Z czasu renesansu wywodzą się elementy architektury zamku i ich dekoracja rzeźbiarska, a także nielicznie uratowane kamienice mieszczańskie. Na uwagę zasługuje obficie reprezentowana architektura i artyzm baroku. Zobacz również: (Wejdź na stronę Hotelu Pałacyk)

kaedra w Legnicy
Author: Serge Bystro
Source: http://www.flickr.com
Legnica posiada idealne położenie, jest położona na skrzyżowaniu szlaków komunikacyjnych o międzynarodowym znaczeniu. Ma to ogromny wpływ na rozwój i rozkwit grodu.

Na podróżników czekają pokoje Legnica, gdzie w pełnym luksusie wypoczną po wysiłkach zwiedzania. Wysoki standard, wspaniałe posiłki i fachowa obsługa ciągnie nie tylko wczasowiczów indywidualnych. Z usług wynajmu korzystają przedsiębiorstwa, planując rozmaitego rodzaju spotkania integracyjne.

Pomieszkując w tym miejscu, jak Hotel Pałacyk Legnica, jest możliwość czuć się jak u siebie, nawet wówczas, gdy jest to jeden, czy może dwa noclegi. Nikt tutaj nie poczuje się niekomfortowo, bo każdy odwiedzający traktowany jest jakby był jedyny. Powinno się zwiedzić to miejsce nie tylko ze względu na pokoje Legnica, ale żeby zobaczyć parę osobliwych pozycji. Trudno się oprzeć przed zwiedzaniem miasta z taką historią.


budynek z czerwonej cegły w Legnicy
Author: János Korom Dr.
Source: http://www.flickr.com
Okres wakacyjny w pełni, co sprzyja wyjazdom, należałoby więc zobaczyć interesujące miejsca. Na rozbudowę i nowoczesną postać Legnicy od wczesnego średniowiecza oddziaływały dwa podstawowe czynniki, tranzytowe położenie, także funkcja strategiczna, defensywna, rezydencjonalna i administracyjna, najpierw jako metropolii piastowskiego księstwa, w następnej kolejności rezydencji rejencji, a po II wojnie światowej czasowo województwa.