Co oferuje stolica Dolnego Śląska, jakiego typu atrakcje czekają na nas we Wrocławiu?

Posted on 29/08/2017 7:43am

Z jakiego rodzaju atrakcjami kojarzony jest Wrocław? Stolica Dolnego Śląska to doskonałe ZOO a także starówka, która –zupełnie jak s sławna Panorama Racławicka – jest ważnym punktem w programie niemal każdej wycieczki po Wrocławiu. Stolica Dolnego Śląska, to jednak nie tylko zabytki.


Panorama Wrocławia
Author: Alberto Cabello
Source: http://www.flickr.com
Stare Miasto może się pochwalić barwnymi kamienicami i dostojnymi świątyniami. Pośród istotnych obiektów znajduje się również gmach Uniwersytetu Wrocławskiego, którego najdoskonalszą wizytówką stała się barokowa aula. To najpopularniejsza aula na aktualnych ziemiach polskich oraz miejsce, którego podczas podróży po Wrocławiu nie możemy pominąć. Z jakich powodów jest to miejsce tak ważne?

Aula Leopoldina to nie tylko oszałamiająco piękne wnętrze, którym ma szansę się pochwalić Wrocław. To także jeden z najładniejszych przykładów sztuki baroku w Polsce, zatem turyści z chęcią korzystają z szansy zobaczenia tego obiektu. To wspaniałe wnętrze tworzone było w latach 1728-1732, a jego wnętrze bogate w komplet ciekawych ozdób jest dziełem wspaniałych artystów tej epoki. Każdy, kto zajrzy do tej sali, będzie mógł podizwiać unikatowe dekoracje stiukowe oraz niezwykłą kolekcję przepięknych fresków oraz rzeźb. To dzięki nim Aula Leopoldinajest tak istotnym miejscem nie tylko dla turystów, ale i dla wrocławskich studentów.


Rynek wrocławski
Author: Alberto Cabello
Source: http://www.flickr.com
To pokazowe miejsce jest znane dzięki istotnym wydarzeniom mającym związek z Uniwersytetem – placówką, którą Wrocław wabi mnóstwo młodych i utalentowanych ludzi z całej Polski. I chociaż wciąż miejsce to służy przede wszystkim uczelni, każdy z nas w czasie wycieczki po stolicy Dolnego Śląska może tę zjawiskową salę zwiedzić. Jak napisano we wstępie, Wrocław to jednak nie tylko bogata historia i zabytki, to również pełne nowoczesności miasto i aktualne rozrywki, w którym można kupić www.ceneolokalnie.pl/wroclaw/bebe-jou-torba-na-pieluchy-bezowa/27800708.

Zakupy we Wrocławiu są coraz bardziej popularne, gdyż bardzo bogata baza handlowa zapewnia nieprzebraną ilość możliwości zakupu http://www.ceneolokalnie.pl/wroclaw/auraton-3013-regulator-dobowy-aurla30130000/26658167. Galerie handlowe, supermarkety, ale także urocze sklepiki w centrum miasta, to na pewno oferta dla każdego, kto szuka nie tylko śladów historii, ale chciałby również poczuć, jakim rytmem pulsuje współczesne, duże i nowoczesne miasto.

Tags: Wrocław, galerie handlowe, Panorama Racławicka, Aula Leopoldina, sklepiki